Chcesz, aby twój ogród był piękny i pełen kwiatów? Jeśli tak, to warto o tej kwestii pomyśleć już zimą lub wczesną wiosną. Dzięki temu , zdążymy przygotować ogród na lato. Ma on ogromne znaczenie dla domowników o tej porze roku. Stanowi on bowiem miejsce odpoczynku, relaksu, zabaw dla dzieci oraz spotkań ze znajomymi czy rodziną.
W lecie, bardzo często spędzamy wieczory w ogrodzie na grillach i innych uroczystościach rodzinnych czy też lubimy zjeść kolację na tarasie. Dlatego, warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Jest to nie tylko doskonała ozdoba, która pozwoli stworzyć w ogrodzie określony klimat, ale również chroni naszą posiadłość, przed włamywaczami i innymi niepożądanymi gośćmi. Aby ogród prezentował się doskonale i tak jak to sobie wymarzyliśmy, musimy dobrać odpowiednie lampy. Dla większości jednak, takie oświetlenie może stanowić problem, gdyż świecąc się przez cały rok po zmroku, pobiera dość sporą ilość prądu. Jest na to pewne rozwiązanie. Są to kolektory słoneczne.
Słońce jako źródło prądu
Lampy solarne, od jakiegoś czasu są bardzo popularne i goszczą w prawie każdym ogrodzie. Swoją sławę zawdzięczają temu, że do świecenia nie potrzebują energii elektrycznej. Są one bowiem ładowane słońcem ciągu dnia. Używane są do tworzenia określonego klimatu w ogrodach. Mimo iż, mają one jedną barwę światła, to możemy ją zmieniać przy pomocy różnobarwnych kloszy i przesłon. Lampy solarne są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają po ogrodzie rozprowadzonych kabli z energią elektryczną i nie chcą niszczyć ogródków wkopywaniem ich. Używanie tych lamp, nic nas nie kosztuje. Wydanie pieniędzy ogranicza się jedynie do zakupu samych lamp. Nie dość, że są tanie i ekonomiczne, to jeszcze przy ich pomocy możemy zamienić nasz ogród w krainę rodem z baśni.
Jak działa akumulator?
Lampy solarne, mają bardzo podobne działanie do ogniw fotowoltaicznych, które są wykorzystywane w domowych instalacjach. Ich zadaniem jest wychwytywanie energii słonecznej, a elementy fotoczułe przekształcają ją w prąd elektryczny. Energię magazynują akumulatory, które uwalniają ja po zapadnięciu zmroku. Źródłem światła nie są tutaj zwykłe żarówki, gdyż pochłaniałyby za dużo mocy, ale diody LED. Stąd też, słabe nasilenie światła, które oddają lampy solarne. Światło to, ma także charakterystyczny zimny odcień. Trzeba pamiętać, aby tego typu lampki przez cały dzień stały w słońcu, aby się w pełni naładować. Naładowany akumulator działa przez 8 godzin.
Dodaj komentarz