Poradnik - jak urządzić sypialnię ?

Poradnik – jak urządzić sypialnię ?

Urządzenie przytulnej i wygodnej sypialni wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Wnętrze to powinno sprzyjać wypoczynkowi, umożliwiać spokojny sen i być prawdziwą oazą spokoju po dniu wypełnionym licznymi obowiązkami, a czasem i stresami i problemami.

Liczy się pomysł

Sypialnia powinna być w maksymalnym stopniu dopasowana do naszych potrzeb oraz codziennych rytuałów. Powinniśmy więc przemyśleć, co będziemy w  niej robić. Oczywiście poza snem. Na przykład, dla wielu pań sypialnia staje się miejscem czynności pielęgnacyjnych. To tu bardzo często wykonują i zmywają makijaż, kremują twarz, układają włosy. W takiej sytuacji niezbędnym elementem sypialni staje się toaletka, na którą trzeba wygospodarować odpowiednią ilość miejsca. Niektórzy wykorzystują sypialnię do porannych czy wieczornych ćwiczeń. One również wymagają odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni. Przemyślenie takich kwestii pozwoli nam uniknąć złego ustawienia mebli, a co za tym idzie, konieczności ich późniejszego przestawiania.

Odpowiednia kolorystyka

Oczywiście, wybór kolorystyki do sypialni zależy od naszych indywidualnych preferencji i gustów. Otaczajmy się kolorami, które lubimy. Pamiętajmy jednak o tym, że niektóre z barw mogą działać na nas uspokajająco i relaksująco, inne zaś pobudzają do aktywności. Te pierwsze są rzecz jasna bardziej wskazane do sypialni. Najlepsze mogą okazać się jasne, stonowane barwy, pastele, które staną się doskonałym tłem dla mebli i wyposażenia pomieszczenia.

Właściwe oświetlenie

Jedną z kluczowych kwestii podczas urządzania sypialni jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Zdaniem ekspertów w sypialni najlepiej sprawdza się światło ciepłe i miękkie. Ma ono sprzyjać relaksowi. Zwróćmy uwagę na to, że światło jest w sypialni istotne zarówno z praktycznego punktu widzenia, ułatwia na przykład czytanie w łóżku, ale również wpływa na estetykę wnętrza. Światło to jeden z tych czynników, które budują atmosferę sypialni i tworzą przytulny nastrój.

Łóżko – centralny mebel sypialni

Zmieniają się mody dotyczące urządzanie sypialni oraz meblowe trendy, ale jedna zasada pozostaje niezmienna. Najważniejszym meblem w tym wnętrzu jest komfortowe łóżko. Bez względu na wybraną stylistykę pomieszczenia, zadbajmy więc o to, aby mebel, który będzie nam służył jako miejsce snu i wypoczynku był naprawdę wygodny. Najpiękniej urządzona i najbardziej efektowna sypialnia nie zaspokoi naszych potrzeb, jeżeli wybierzemy nieodpowiedni model łóżka. To przecież w nim spędzamy wiele godzin. Warto więc zapewnić sobie idealne warunki, chociaż zapewne wymaga to poniesienia sporych nakładów finansowych.

Dodatki do sypialni

Odpowiednio dobrane dodatki potrafią stworzyć atmosferę danego miejsca. Musimy mieć na uwadze, że nadmiar różnego rodzaju bibelotów rozprasza, przytłacza i daje wrażenie chaosu, a tego oczywiście w miejscu wypoczynku należy się wystrzegać. Postawmy na mniej dodatków, ale za to dobrej jakości. Nieodzowna jest narzuta na łóżko, wygodne poduchy, miękki dywan pod stopy. Wybierajmy dodatki, które ocieplą wnętrze i sprawią, że będzie ono jeszcze bardziej przytulne.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *