Większość osób zainteresowanych budową domu chce mieć również dostęp do wydzielonego miejsca na garaż. Takie osoby mają do wyboru kilka możliwości. Garaż może stanowić przedłużenie elewacji budynku lub znajdować się w części podpiwniczenia. Właściciele większych posesji wybierają również trzecią możliwość, którą jest wzniesienie osobnego budynku. Garaż wolnostojący ma szereg zalet; część z nich chcielibyśmy omówić w niniejszym artykule. Garaże wolnostojące różnią się między sobą przede wszystkim wielkością. Części z osób wystarczy tradycyjny garaż jednostanowiskowy. Jednak istnieje grupa bardziej wymagających klientów, którzy pragną mieć przy swoim domu garaż dwustanowiskowy. Jedną z kluczowych wyborów, których musimy dokonać jeszcze przez wzniesieniem budynku jest przyjęcie projektu architektonicznego spełniającego nasze oczekiwania. W ofercie pracowni architektonicznych znajdziemy duży wybór gotowych projektów garaży dwustanowiskowych, możemy również zlecić przygotowanie opracowania indywidualnego. Jakie są najważniejsze korzyści wynikające z posiadania wolnostojącego garażu dwustanowiskowego? Czym kierować się przy wyborze projektu?
Zalety garażu dwustanowiskowego
Podstawową zaletą garażu dwustanowiskowego jest oczywiście większa powierzchnia. Możemy wykorzystać ją nie tylko w celu zaparkowania samochodu, lecz także jako przestrzeń gospodarczą. Popularne jest zwłaszcza stworzenie w takim garażu małego warsztatu czy pracowni. Większy garaż doskonale sprawdza się także w roli schowka czy pomieszczenia do przechowywania. Garaże dwustanowiskowe są inwestycją w przyszłość, ponieważ drugie miejsce postojowe przyda się w momencie, gdy zdecydujemy się powiększyć nasz dobytek o kolejny pojazd.
Dla kogo garaż dwustanowiskowy
Oczywiście najczęstszym powodem wyboru projektów wolnostojących garaży dwustanowiskowych jest posiadanie więcej niż jednego samochodu. Parkowanie auta na podjeździe nie należy do zbyt bezpiecznych rozwiązań – zwłaszcza, gdy samochód ma znaczną wartość. Bardzo często słyszymy o włamaniach czy kradzieżach samochodów nawet z działek prywatnych – dlatego by zapewnić większe bezpieczeństwo naszego majątku najlepiej trzymać samochód w garażu. Większy garaż sprawdza się również wtedy, gdy jesteśmy posiadaczami samochodu terenowego. W związku z tym, że auta terenowe to zazwyczaj naprawdę duże maszyny, najwygodniej jest parkować je w garażach dwustanowiskowych.
Projekty garażu dwustanowiskowego
Niektórym z nas garaże kojarzą się z mało efektownymi budynkami, wyglądającymi po prostu jak duże pudełka. Jednak garaż wolnostojący wcale nie musi być nudny. Współcześni projektanci i architekci dbają o to, aby osobny garaż dobrze wpasowywał się w swoje otoczenie. Nowoczesne projekty garaży dwustanowiskowych przygotowywane są z dużą dbałością o szczegóły, dzięki czemu budynek stanowi dopełnienie stylistyczne domu czy altany. Projekty przewidują możliwość wyboru rodzaju elewacji, dlatego możliwa jest swobodna personalizacja wyglądu garażu zgodnie ze swoimi preferencjami. Jednymi z ciekawszych projektów garaży dwustanowiskowych są budynki z dodatkową kondygnacją. Taka przestrzeń idealnie nadaje się na schowek do przechowywania rzeczy, na które nie ma miejsca w domu – na przykład opon czy rowerów. Strych można wykorzystać także jako miejsce do przeprowadzania drobnych napraw czy po prostu pomieszczenie do majsterkowania. Bardzo popularne jest zaaranżowanie dodatkowej kondygnacji na pracownię. Obydwa poziomy połączone są wygodnym systemem komunikacji.
Dodaj komentarz