Projekty domów do 100m2

Projekty domów do 100m2

Jedną z pierwszych rzeczy, którą powinniśmy zrobić zamierzając wybudować dom jednorodzinny, jest wybór projektu architektonicznego. W projektach zawarte są wszystkie informacje na temat układu pomieszczeń oraz technologii budowlanych i wykończeniowych. Gotowe projekty domów jednorodzinnych możemy kupić w jednym z profesjonalnych biur architektonicznych. W dzisiejszym artykule umówimy kwestię projektów domów jednorodzinnych do 100m2.

Dla kogo projekt domu do 100m2

Domy do 100m2 idealnie nadają się dla inwestorów, którzy posiadają niewielkie działki. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, przy takich inwestycjach najczęściej zakłada się wzniesienie budynku wielokondygnacyjnego. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie całkiem sporej powierzchni użytkowej. Domy do 100m2 to w dużej części budynki z poddaszem użytkowym oraz częściowym lub całkowitym podpiwniczeniem. Jeśli dysponujemy ograniczoną powierzchnią działki, a jednocześnie marzymy o własnym domu, idealnym rozwiązaniem może być inwestycja w dom do 100m2.

Zalety domów do 100m2

Jedną z najważniejszych zalet domów do 100m2 jest szybki czas realizacji projektu. W przypadku domów o niewielkiej powierzchni budowa trwa znacznie krócej niż dla większych inwestycji. Dzięki temu możemy zamieszkać w naszym domu w stosunkowo krótkim czasie. Projekty domów do 100m2 to odpowiedni wybór dla tych, którym zależy na korzystnej cenie inwestycji. Wzniesienie takiego domu wiąże się ze znacząco niższym kosztem w porównaniu z większymi zabudowaniami. Projekty domów jednorodzinnych do 100m2 są niedrogie w realizacji, a jednocześnie gwarantują niskie koszty eksploatacyjne. Zastosowane rozwiązania architektoniczne pozwalają na znaczną energooszczędność. Niewielka kubatura budynków i zastosowanie nowoczesnych materiałów izolacyjnych sprawiają, że domy do 100m2 charakteryzują się dużym komfortem cieplnym. Domy do 100m2 najczęściej posiadają efektowny, dwuspadowy dach oraz okna dachowe. Wysoki komfort cieplny gwarantuje niewielka ilość przeszkleń w elewacjach bocznych. Małe domy są bardzo przytulne i komfortowe, co docenią miłośnicy rozwiązań praktycznych. Projekty domów do 100m2 zapewniają możliwość wyboru materiałów elewacyjnych, dzięki czemu budynek wpasuje się w każde otoczenie. Takie domy doskonale nadają się zarówno dla terenów wiejskich, jak i na działki położone pod miastem czy w samym mieście. Domy do 100m2 idealnie spełniają potrzeby niewielkiej rodziny.

Prostota i nowoczesność

Pomimo tego, że bryły budynków w przypadku domów do 100m2 są proste i zwarte, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań wykończeniowych możliwe jest nadanie im lekkości i ciekawego charakteru. Domy do 100m2 są bardzo zgrabne, co sprawia że sprawdzą się nawet na działkach o nietypowym kształcie. Balkony i tarasy dodają budynkom uroku i elegancji.

Funkcjonalność

Pomimo niewielkich rozmiarów, projekty domów do 100m2 zapewniają niezwykle funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni. Na parterze najczęściej znajduje się strefa dzienna, z kuchnią i jadalnią otwartą na jasny salon. Dzięki połączeniu salonu z kuchnią możliwe jest optyczne powiększenie przestrzeni. Strefa nocna może znajdować się zarówno na parterze, jak i na poddaszu. W projektach, w których część sypialna umieszczona jest na parterze, jest ona wyraźnie oddzielona od strefy dziennej. W większości projektów przewiduje się stworzenie podpiwniczenia. Natomiast w przypadkach, gdy w domu nie planuje się piwnicy, projekt przewiduje stworzenie osobno wydzielonej części gospodarczej na parterze.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *