Projekty domów parterowych z płaskim dachem

Projekty domów parterowych z płaskim dachem

Wybór projektu domu jednorodzinnego nie zawsze jest prostym zadaniem. Osoby pragnące zamieszkać w domu dla jednej rodziny często nie wiedzą, czym kierować się przy wyborze projektu. Oferta pracowni projektowych i biur architektonicznych jest obecnie bardzo obszerna. Inwestorzy zainteresowaniu budową domu mogą skontaktować się także bezpośrednio z architektem i zamówić projekt u niego, jednak takie rozwiązanie jest droższe niż wybranie gotowej propozycji z katalogu. Niektóre typy domów cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Wśród nich znajdują się między innymi domy parterowe. Dla większości klientów zainteresowanych kupnem domu jednorodzinnego kluczowe znaczenie ma nie tylko wygląd budynku, lecz także koszty eksploatacyjne. Jeśli zależy nam na wygodnym, w pełni funkcjonalnym domu parterowym, a jednocześnie nie chcemy wydawać fortuny na ogrzewanie, koniecznie weźmy pod uwagę wybudowanie domu parterowego z płaskim dachem.

Domy z płaskim dachem – nowoczesne i praktyczne rozwiązania architektoniczne

W polskiej tradycji na dobre zadomowiły się typowe budynki z dachem dwuspadowym. Takie rozwiązanie jest stosowane od bardzo wielu lat. Jednak od jakiegoś czasu coraz popularniejsze stają się domy jednorodzinne z płaskim dachem. Tego typu budownictwo doskonale wpisuje się we współczesne trendy. W przypadku tego typu budynków stosuje się dachy o bardzo małym nachyleniu wynoszącym zwykle około 3 stopni, a maksymalnie 11-12 stopni. Dach takich domów pełni jednocześnie funkcję stropu. Tego typu rozwiązanie nie tylko pozwala na uzyskanie ciekawej estetyki, lecz jest także bardzo praktyczne. Ze względu na zmiany klimatyczne z roku na rok słyszymy coraz więcej informacji o silnych wichurach. Niestety, szalejący wiatr jest w stanie dokonać bardzo dużych spustoszeń: połamać drzewa, wyrwać znaki drogowe czy wreszcie zerwać dach. Naprawa uszkodzonego dachu wiąże się zwykle ze sporą inwestycją. Niewątpliwą zaletą płaskich dachów jest ich odporność na działanie wiatru. Domy z płaskim dachem są pod tym względem dużo bezpieczniejsze niż tradycyjne budynki z dachem dwuspadowym. Kolejna zaleta domów parterowych z płaskim dachem również wiąże się z korzyściami natury ekonomicznej. Dzięki temu, że w trakcie budowy domu z płaskim dachem zużywa się mniej materiałów, koszty budowy są niższe niż w przypadku budynku z dachem dwuspadowym. Atutem domów parterowych z płaskim dachem jest ponadto nowoczesny design i bardzo funkcjonalne wnętrze. Dzięki płaskiemu dachowi możliwe jest uzyskanie bardzo eleganckiego i stylowego wykończenia budynku.

Projekty domów parterowych z płaskim dachem – czym kierować się przy wyborze?

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić zanim podejmiemy decyzję o zakupie projektu, jest dokładne przemyślenie naszych potrzeb i wymagań. Gdy w naszej rodzinie są małe dzieci lub osoby starsze, bardzo dobrym pomysłem jest inwestycja właśnie w dom parterowy. Taki dom jest o wiele bezpieczniejszy, jak również umożliwia znacznie łatwiejszy dostęp do wszystkich pomieszczeń w porównaniu do domu wielokondygnacyjnego. Domy parterowe z płaskim dachem mają bardzo nowoczesny wygląd, dzięki czemu spełnią oczekiwania klientów preferujących wysmakowany styl i wyjątkowe rozwiązania w zakresie designu. Decydując się na kupno gotowego projektu domu parterowego z płaskim dachem warto wybrać taki, który będzie można poddać pewnym modyfikacjom w trakcie wykonywania prac budowlanych. W ofercie renomowanych biur architektonicznych bez problemu znajdziemy projekty, które możemy dostosować do naszych potrzeb.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *