Projekty domów szeregowych

Projekty domów szeregowych

Od jakiegoś czasu domy szeregowe stają się jednymi z najczęściej wybieranych typów zabudowy. Budownictwo szeregowe jest bardzo praktyczne, dlatego coraz więcej osób jest zainteresowanych zamieszkaniem w szeregówkach. Takie budynki łączą w sobie wygodę zabudowy wielorodzinnej z komfortem i prywatnością własnego kawałka przestrzeni. Inwestorzy zainteresowani wzniesieniem domu szeregowego w pierwszej kolejności powinni wybrać odpowiedni projekt architektoniczny. Dobry projekt musi spełniać oczekiwania klienta, a także być ciekawy pod względem stylistycznym. Zabudowa szeregowa stanowi doskonałą alternatywę dla domów jednorodzinnych wolnostojących. Co sprawia, że projekty domów szeregowych cieszę się aż tak dużą popularnością? Jakie korzyści wynikają z zamieszkania w szeregówce? Jakie koszty należy wziąć pod uwagę decydując się na budowę domu szeregowego?

Zalety domów szeregowych

Zwolennicy budownictwa szeregowego podkreślają, że taki typ zabudowy ma bardzo wiele zalet. Domy w zabudowie szeregowej najczęściej powstają są na terenach podmiejskich. Z tego powodu umożliwiają mieszkańcom dużych aglomeracji zamieszkanie blisko natury. Osiedla domów szeregowych są bardzo dobrze skomunikowane z centrami miast, dlatego w łatwy sposób można dostać się do szkoły czy pracy. Z tego powodu mieszkańcy zyskują zarówno wygodę komunikacyjną, jak i możliwość spokojnego życia z dala od zatłoczonego centrum. Domy szeregowe to budynki wielokondygnacyjne, dzięki czemu możliwe jest funkcjonalne wydzielenie przestrzeni dziennej i sypialnej. Taki rozkład pomieszczeń pozwala także na zachowanie prywatności dzieci i rodziców. Projekty domów szeregowych obejmują zagospodarowanie terenu wokół budynku, a więc przede wszystkim zejścia do ogrodu. Własny ogródek pozwala na błogi relaks na świeżym powietrzu, a miłośnikom prac ogrodniczych umożliwia uprawę kwiatów i warzyw. Przydomowy ogródek to także idealne miejsce do spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Zamieszkanie w domu szeregowym pozwala na uczestniczenie w życiu małej społeczności i zacieśnianie więzi sąsiedzkich – na co niestety nie ma co liczyć w miejskiej zabudowie wielorodzinnej.

Domy szeregowe – koszty inwestycji

Domy szeregowe stanowią bardzo korzystną opcję dla inwestorów, którym zależy na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni budowlanej. Ponieważ dom szeregowy zakłada zamieszkanie w nim co najmniej kilku rodzin, inwestor może zaoszczędzić bardzo dużą kwotę kupując tylko jedną działkę. W przypadku domów wolnostojących każdy z nich wymagałby osobnej działki, co wiąże się ze znacznie wyższym kosztem – zarówno pod względem ceny samej ziemi, jak i poszczególnych pozwoleń budowlanych. Z zabudową szeregową wiąże się ponadto niższy koszt samej budowy. Mieszkańcy szeregówek mogą liczyć na stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne, ponieważ część rozwiązań może być wspólna.

Projekty domów szeregowych

Projekty domów szeregowych opracowywane są przez doświadczonych architektów. Wykorzystywane w nich rozwiązania są bardzo praktyczne, co idzie w parze z nowoczesnym wyglądem szeregówek. Cechą budownictwa szeregowego jest prostota i symetria. Dzięki temu wszystkie segmenty idealnie do siebie pasując, stanowiąc całość stylistyczną. Każdy z segmentów posiada osobne wejście i podjazd, dlatego możliwe jest zachowanie pełnej prywatności. Domy szeregowe stanowią obecnie jeden z najatrakcyjniejszych rodzajów budownictwa, dlatego inwestorzy zainteresowani wzniesieniem takiego osiedla z pewnością mogą liczyć na szybki zwrot z inwestycji.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *