Remont łazienki – kafelki i płytki najlepiej ułoży ekipa remontowa

Remont łazienki – kafelki i płytki najlepiej ułoży ekipa remontowa

Aranżacja łazienki ze względu na duże możliwości wyboru płytek i niezbędnych urządzeń sanitarnych nie wydaje się problemem. Jednak oprócz kwestii estetycznych, w przypadku łazienki kluczowe jest wykonanie wszystkich robót. Niektóry podejmują się samodzielnego ułożenia płytek i kafelków, mając na uwadze przede wszystkim koszty. Jednak brak doświadczenia może zaowocować błędami, które będą rzucały się w oczy codziennie.

Najczęściej popełniane błędy podczas remontu łazienki:

  • źle przygotowane podłoże – niedopatrzenie w tej kwestii wpływa na przyczepność warstwy klejącej, a w konsekwencji zadecyduje o trwałości całej konstrukcji. Usunięcie niepożądanych substancji, wyrównanie podłoża oraz jego zagruntowanie odpowiednimi preparatami to niezbędne czynności przygotowawcze.
  • źle dobrane produkty – dla poprawnego ułożenia płytek ważny jest zakup takich materiałów budowlanych, jak: zaprawa, kleje i fugi. Najlepiej by były to produkty sprawdzone, o dobrej jakości. W przeciwnym wypadku płytki mogą odpaść lub popękać, co zepsuje cały efekt i spowoduje konieczność przeprowadzenia kolejnego remontu. W przypadku zaprawy istotny jest nie tylko zakup dobrego produktu, ale też odpowiednie przygotowanie. Dodanie zbyt dużej ilości wody wydłuży czas wiązania, a także obniży przyczepność zaprawy. Podczas nakładania gotowej masy najlepiej wykorzystać profesjonalne narzędzia – kielnie, szpachelkę oraz pacę z zębami. Źle rozprowadzona zaprawa to kolejna przyczyna źle położonej glazury.
  • źle dobrane płytki – wydaje się, że wyliczenie ilości płytek nie powinno przysporzyć problemów. Jednak nie wystarczy dokładnie oszacować niezbędnej ilości – konieczny jest zakup 10-15% płytek więcej. Częste błędy dotyczą również dopasowania wzoru, który należy wcześniej dokładnie rozplanować. Układanie glazury rozpoczynamy zawsze od środkowego punktu powierzchni. Należy zadbać także o równe odstępy między płytkami.

Zalety dobrej ekipy remontowej

Detali, na które należy zwracać uwagę podczas remontu łazienki, jest tak wiele, że najpewniejszym rozwiązaniem jest zdanie się na doświadczoną ekipę remontową. Dzięki temu unikniemy konieczności zakupu niezbędnych narzędzi, fachowcy będą w stanie doradzić przy wyborze odpowiednich produktów oraz poprawnie je przygotować. Doświadczona ekipa to również mniejsze ryzyko zniszczonych płytek, które trzeba będzie wymienić. Podczas samodzielnego dopasowywania i przycinania elementów łatwo o błędy, które pociągają za sobą koszty. Profesjonalnie wykonana usługa na pewno sprawi, że łazienka przez wiele lat będzie wyglądała dobrze.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *