Tapetujemy ściany - jak nie popelniać błędów?

Tapetujemy ściany – jak nie popelniać błędów?

Prace remontowe takie jak na przykład tapetowanie bez problemu możemy wykonać samodzielnie. Aby jednak mieć pewność, że rezultat końcowy spełni nasze oczekiwania musimy się wystrzegać popełniania błędów mogących zaważyć na tym, że niestety tapeta nie będzie wyglądała tak, jak tego chcemy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwag ę, aby nie popełnić tych właśnie błędów i dzięki temu przede wszystkim skutecznie i szybko na własną rękę wytapetować pomieszczenia.

Podłoże ścian – kwestia najważniejsza

Wiele osób zapomina o tym, że należy przede wszystkim odpowiednio przygotować ściany. Muszą być umyte, powinno się uzupełnić ubytki i bardzo często także zagruntowane. Jednak do tapetowania ściana musi być czysta i sucha, dlatego też należy poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Źle przygotowane podłoże może być przyczyną tego, że tapeta nie będzie się chciała trzymać lub też źle się będzie na ścianie układać.

Odpowiednia tapeta do każdego pomieszczenia

Wybór tapety jest bardzo ważną kwestią. Dzisiaj w sprzedaży jest ich bardzo wiele, chodzi nie tylko i ich kolorystykę czy wzornictwo, ale często przede wszystkim o to, z jakich materiałów są one wykonane. Najbardziej popularne z pewnością są przede wszystkim tapety papierowe, które na pewno dostępne są także w najszerszym zakresie kolorów i wzorów. Bywa że mają ciekawie tłoczone powierzchnie lub też wzory, które podczas tapetowania powinny zostać do siebie idealnie spasowane.

Tapeta wybrana – pora na właściwy klej

Gdy już zdecydowaliśmy co do tego jaką tapetę będziemy kłaść, przychodzi pora na kupno właściwego kleju. Nigdy nie powinno się kupować tych rzeczy odwrotnie, ponieważ zazwyczaj to właśnie od rodzaju tapety zależy to, jaki klej będzie do niej najbardziej odpowiedni. Oczywiście należy dobrać jego odpowiednią ilość, dlatego też musimy wiedzieć, ile tapety będzie nam potrzeba czy też jaką mamy powierzchnię ścian, aby można było bez problemu kupić wystarczającą ilość kleju.

Jak właściwie przyklejać tapety?

Odpowiednie przyklejanie tapety także ma bardzo istotne znaczenie. Gdy wzory wymagają dopasowania do siebie kolejnych pasków tapety z pewnością jest to dość duże wyzwanie. Jednakże nie zawsze jest możliwe, aby paski idealnie do siebie pasowały, jak chodzi o ich szerokość. Dlatego też dobrze jest rozpoczynać układanie tapety od drzwi czy od okien, są to bowiem miejsca, gdzie nie będzie zbytnio widać łączenia ze sobą pasków tapety. Poza tym powinny one minimalnie zachodzić n siebie, dzięki czemu unikniemy powstawanie pomiędzy nimi przerw spowodowanych przesunięciami tapety czy też nierównościami podłoża.

Podczas remontu nie obejdzie się bez części i narzędzi elektrycznych, skorzystaj z oferty mateomarket.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *