Wiszące fotele i hamaki – hit we wnętrzach

Wiszące fotele i hamaki – hit we wnętrzach

Urządzanie wnętrz wkroczyło na nowy poziom i to dosłownie. Coraz częściej w naszych mieszkaniach pojawiają się różnego typu huśtawki, hamaki, wiszące fotele. Są to meble, które wspaniale wyglądają we wnętrzach, są modne, a przy tym pozwalają wykreować wyjątkowa przestrzeń do wypoczynku i dodają przytulności.

Jakie rodzaje wiszących mebli mamy do dyspozycji? Przede wszystkim należy podzielić je na dwie grupy ze względu na sposób mocowania. Niektóre meble choć są wiszące są umocowane na stojaku. Dzięki temu nie musimy ich wieszać, nie musimy wiercić dziur i zakładać uchwytów. W każdej chwili możemy taki fotel czy hamak na stojaku ustawić innym miejscu. Mobilność jest na pewno bardzo duża zaletą tego typu mebli, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że cały stelaż też zajmuje miejsce. Dlatego na pewno nie nadaje się to rozwiązanie do niewielkich przestrzeni.

Huśtawka, hamak czy fotel podwieszane do sufitu wymagają już nieco więcej wysiłku, bo muszą być stabilnie umocowane. Trudno też będzie zmieniać miejsce ich zawieszenia, dlatego trzeba się dobrze zastanowić, gdzie chcemy mieć taki mebel.
Oczywiście poza rodzajami mocowania meble wiszące różnią się też kształtem. Jakie mamy do wyboru?
Kula wykonana z tworzywa sztucznego lub siatki, wykładana miękka poduszką lub pledem wygląda bardzo efektownie, choć dla niektórych może być nieco za twarda. Pasuje za to znakomicie do nowoczesnych wnętrz. Fotel typu bubble może być też umieszczony na stojaku lub podwieszany do sufitu.

Hamak brazylijski to tak zwany hamak siedzący lub pionowy. Nie pozwala na swobodne wyciągnięcie się na leżąco, ale za to można wygodnie w nim siedzieć, miękko się zapadając. Dużym atutem tych mebli jest ich stosunkowo niska cena. Są też bardzo lekkie, dzięki czemu nie musimy się martwić o wytrzymałość stropu podczas mocowania.

Bocianie gniazdo to bardziej huśtawka niż klasyczny fotel i jest to mebel przeznaczony raczej dla dzieci. Ma on postać płaskiego koszyka z niedużym oparciem. Mniejsze dzieci mogą na nim swobodnie leżeć, większe raczej siedzieć. Mebel ten znakomicie pozwala relaksować się, bawić i wyrabia poczucie równowagi.

Fotel typu kokon lub worek to także idealny dodatek do pokoju dziecięcego, choć – oczywiście gdy wybierzemy odpowiedni rodzaj – znakomicie sprawdzi się także jako miejsce relaksu dla dorosłych. Fotel ten ma postać dość zabudowanego worka – w jego wnętrzu można się skryć z książką lub po prostu schować przed światem, żeby trochę odpocząć. Delikatne kołysanie ułatwia odpoczynek, a maluchy skłania niekiedy do drzemki. Fotele typu worek są bardzo lekkie, zwykle też wykonane są z materiałów łatwych do utrzymania w czystości, co ma duże znaczenie w przypadku dzieci.

Gdzie kupić wiszący fotel lub hamak do domu?

Wiszący hamak w formie huśtawki do siedzenia oraz wiszący fotel na stojaku kupisz na przykład w sklepie internetowym Metroz.pl. Ponieważ tego typu meble są bardzo modne, bez trudu znajdziesz je też w wielu popularnych sklepach z meblami i dodatkami do aranżacji wnętrz. Kopalnią tego typu produktów w dużym wyborze i atrakcyjnych cenach są też oczywiście sklepy internetowe i serwisy aukcyjne. Warto też zaglądać na serwisy z ogłoszeniami, bo wśród używanych przedmiotów także trafiają się hamaki i wiszące fotele – w znakomitym stanie i bardzo atrakcyjnej cenie, zdecydowanie niższej niż ta, z jaką należy się liczyć przy kupowaniu nowych mebli w sklepach.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *