Żarówki dekoracyjne - dla ludzi poważnych

Żarówki dekoracyjne – dla ludzi poważnych

Jednym z najrzadziej kupowanych akcesoriów oświetleniowych jest żarówka dekoracyjna. Dlaczego? Ponieważ to produkt łudząco podobny do starych, rtęciowych żarówek, które z użycia wyszły już bardzo dawno temu. Modele dekoracyjne są jednak popularne, zwłaszcza wśród osób ceniących sobie klasykę. Ich przeznaczeniem jest podkreślenie wnętrza mieszkania, domu, pracowni lub ogrodu. Co warto o nich wiedzieć? O tym napisaliśmy poniżej!

Żarówka w żarówce

Czytając ten artykuł zapewne przyglądacie się obrazkowi, który ustawiliśmy w miniaturce. Tak właśnie wygląda żarówka dekoracyjna w najbardziej uniwersalnym wydaniu. Choć przypomina tak naprawdę jedną żarówkę umieszczoną w drugiej, jest to tylko złudzenie. Elementem oświetlającym jest żarnik, który może zostać stworzony z dowolnego materiału. Zazwyczaj to drut, który pod wpływem przepływu prądu nagrzewa się i tworzy charakterystyczny pasek. Żarówki dekoracyjne mogą mieć wszelakie kształty, a ich konstrukcja to w dużej mierze korzystanie z własnej wyobraźni oraz historii.

Dla kogo takie oświetlenie?

Żarówki dekoracyjne dedykowane są osobom poważnym takim, które wiedzą, z jakim produktem mają do czynienia. Koszt zakupu jednej sztuki może być wydatkiem przekraczającym nawet 200 złotych. To wiele pieniędzy, ale na tą sumę składa się również żywotność żarówki – jest ona w stanie pracować nawet kilka tysięcy godzin.

A Wy? Co sądzicie o żarówkach dekoracyjnych? Posiadacie je w swoim domu? Jeśli tak, piszcie pod tematem jakich modeli używacie!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *